Lenjerie de pat creponata TIRSO POLY gri-alb
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din crep
Material practic, care se remarcă prin aceleași caracteristici ca bumbacul, fără necesitatea de călcare. Crepul este un material ideal pentru copii și adulți, indiferent de anotimp. Iarna încălzește și vara răcorește, fiind potrivit și pentru alergici. Ușurința întreținerii, capacitatea de absorbție, respirabilitatea și moliciunea sunt păstrate chiar și pe suprafața tipic încrețită. Suprafața ondulată se obține printr-un tratament delicat al bumbacului, păstrându-i pe deplin caracteristicile.
Material
- 50% bumbac | 50% microfibra - poliester
- Gramaj: 105 g/m2
Culoare
- Gri
- Alb
- Negru
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânală, maxim 1x la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria de pat nu necesită călcare
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei de pat, spălați-o bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întoarsă pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culorile lenjeriei
- După spălare, selectați o centrifugare delicată
Conținutul pachetului
- Lenjerie de pat 140 x 200 cm: 1 husă pentru pilotă 140 x 200 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie de pat 140 x 220 cm: 1 husă pentru pilotă 140 x 220 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie de pat 200 x 220 cm: 1 husă pentru pilotă 200 x 220 cm | 2 huse pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat creponata |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Culoare: | Alb, Gri |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm, 140 x 220 cm, 200 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | Polibumbac |
| Gramaj: | 105 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 1,05 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Dungi |
| Stil lenjerie de pat: | Rural, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana, Francez |
| Inchidere: | Nasturi |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm | 140 x 220 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 200 x 220 cm |
| Pret: | 55 - 110 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)