Lenjerie de pat din crep DENYX maro deschis
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat creponată
Material practic, care se remarcă prin aceleași caracteristici ca bumbacul, fără necesitatea călcării. Crepul este un material ideal pentru copii și adulți în orice anotimp. Iarna încălzește și vara răcorește plăcut, fiind potrivit și pentru alergici. Întreținerea ușoară, absorbția, respirabilitatea și moliciunea sunt păstrate chiar și pe suprafața tipic încrețită. Suprafața ondulată este obținută printr-o prelucrare delicată a bumbacului, menținându-i în totalitate proprietățile.
Material
- 100% bumbac
- Greutate: 130 g/m2
Culoare
- Maro deschis (Light Taupe)
Caracteristici
- Model unicolor
- Recomandare spălare: săptămânal, maximum 1x la 14 zile
- Temperatură recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria nu necesită călcare
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei, spălați-o bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închise la fermoar
- Utilizați detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
Conținutul pachetului
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă pentru pilotă 140 x 200 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat creponata |
|---|---|
| EAN: | 0710535827095 |
| Culoare: | Maro |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 130 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 1,05 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Nasturi |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilotă și pernă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)