Lenjerie de pat din crep DENYX maro deschis buzunar hotelier
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie creponată
Material practic, care se remarcă prin aceleași caracteristici ca bumbacul, fără necesitatea de a fi călcată. Crepul este un material ideal pentru copii și adulți în orice anotimp. Iarna încălzește și vara răcorește plăcut, fiind potrivit și pentru persoanele alergice. Întreținerea ușoară, absorbția, respirabilitatea și moliciunea sunt păstrate chiar și pe suprafața tipic ondulată. Suprafața ondulată este obținută printr-un tratament delicat al bumbacului, păstrând pe deplin caracteristicile acestuia.
Material
- 100% bumbac
- Greutate: 130 g/m2
Culoare
- Maro deschis (Light Taupe)
Caracteristici
- Motiv monocrom
- Închidere buzunar hotel
- Recomandare spălare: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria nu necesită călcare
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei spălați bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culorile lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
Conținutul pachetului
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husa pentru pilotă 140 x 200 cm | 1 husa pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat creponata |
|---|---|
| EAN: | 0710535827125 |
| Culoare: | Maro |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 130 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Tip plic hotel |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilotă și pernă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)