Lenjerie de pat din bumbac BETTY modrozelené
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cearșaf din bumbac
Cel mai popular și răspândit material pentru lenjerii de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și prețul accesibil. Bumbacul este respirabil, moale și absoarbe bine orice umiditate. Este potrivit și pentru persoanele care transpiră mai mult noaptea. Un posibil dezavantaj este șifonarea și necesitatea de călcare. Bumbacul, testat de-a lungul anilor, este o fibră naturală obținută din planta de bumbac, care este blândă cu pielea întregului corp.
Material
- 80% bumbac | 20% microfibra - poliester
- Greutate: 90 g/m2
Culoare
- Albastru
- Gri
- Verde
- Crem
Caracteristici
- Recomandat spălare: în fiecare săptămână, maxim 1x la 14 zile
- Temperatura recomandată de spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria necesită călcare
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei spălați-o bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Utilizați un detergent adecvat pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
- Calcă lenjeria pe dos, pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 buc husa pentru pilotă 140 x 200 cm | 1 buc husa pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| Culoare: | Crem, Gri, Verde, Albastru |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 80% bumbac | 20% microfibră - poliester |
| Gramaj: | 90 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Natura |
| Stil lenjerie de pat: | Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Fermoar |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Da |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Pret: | Leftine pana la 130 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)