Lenjerie de pat din bumbac BLUE GARDEN colorat, 100% bumbac
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Unul dintre cele mai populare și mai răspândite materiale pentru lenjeria de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea sa. Bumbacul este respirabil, moale și elimină foarte bine orice umiditate. Este potrivit și pentru persoanele care transpiră mai mult pe timpul nopții. Un posibil dezavantaj este faptul că se șifonează și necesită călcare ulterioară. Bumbacul, testat de-a lungul anilor, este o fibră naturală obținută din planta de bumbac, care este blândă cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
Culoare
- Albastru
- Portocaliu
Caracteristici
- Spălare recomandată: în fiecare săptămână, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria necesită călcare
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei de pat, spălați-o temeinic
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Utilizați un detergent potrivit pentru materialul și culorile lenjeriei de pat
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și estomparea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă pentru pilotă 140 x 200 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| Culoare: | Portocaliu, Albastru |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Flori, Natura |
| Stil lenjerie de pat: | Rural, Retro |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Nasturi |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)