Lenjerie de pat din bumbac CALMORA mentolová
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Materialul cel mai des întâlnit și apreciat pentru lenjeria de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și prețul accesibil. Bumbacul este respirabil, moale și absoarbe bine umezeala. Pre-spălarea îl face de asemenea mai moale la atingere, mai suplu și mai puțin predispus la micșorare, deoarece materialul a trecut printr-un proces special de spălare înainte de a fi cusut. O posibilă dezavantaj poate fi încrețirea și necesitatea călcării. Bumbacul este o fibră naturală obținută din planta de bumbac, fiind delicat cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac pre-spălat
- Greutate: 114 g/m2
Culoare
- Mentol
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânal, maximum o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 40°C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria trebuie călcată
Recomandări practice
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închideți fermoarul
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare blândă
- Călcați lenjeria pe dos pentru a evita deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă pentru pilotă 140 x 200 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie 140 x 220 cm: 1 husă pentru pilotă 140 x 220 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie 160 x 200 cm: 1 husă pentru pilotă 160 x 200 cm | 2 huse pentru pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie 200 x 220 cm: 1 husă pentru pilotă 200 x 220 cm | 2 huse pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| EAN: | 5413255156104 |
| Culoare: | Mentol |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm, 140 x 220 cm, 160 x 200 cm, 200 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 °C |
| Greutate: | 1,2 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Scandinav, Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana, Pentru 2 persoane, Francez |
| Inchidere: | Nasturi |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm | 140 x 220 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 200 x 220 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 160 x 200 cm |
| Pret: | Leftine pana la 80 Lei |
| Seturi: | Pilotă și pernă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)