Lenjerie de pat din bumbac PLAIN BEAUTY albă
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Lenjerie de pat din bumbac dintr-un amestec de 70% bumbac reciclat și 30% bumbac virgin BCI. Bumbacul reciclat ajută la economisirea resurselor naturale și oferă o nouă viață materialelor textile deja utilizate, în timp ce bumbacul virgin BCI provine din producția mai responsabilă în cadrul programului Better Cotton Initiative. Datorită acestei combinații, materialul este plăcut la atingere, respirabil și, în același timp, mai prietenos cu mediul. Un posibil dezavantaj este șifonarea și necesitatea călcării ulterioare.
Material
- 70% bumbac reciclat | 30% bumbac virgin BCI
Culoare
- Alb
Caracteristici
- Recomandat să fie spălat săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Fața de pernă este dotată cu buzunar hotel
- Husa de plapumă este dotată cu închidere olandeză
- Temperatura recomandată de spălare: 40 °C (în conformitate cu eticheta producătorului)
- Uscare în uscător: max. 60 °C
- Lenjeria de pat trebuie călcată
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei de pat, spălați bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria de pat pe dos, pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie de pat 200 x 220 cm: 1 husă de plapumă 200 x 220 cm + 20 cm | 2 fețe de pernă 60 x 70 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| EAN: | 8719023464097 |
| Culoare: | Alb |
| Dimensiuni pilota: | 200 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 60 x 70 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Inscrisuri, Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Scandinav, Minimalist, Modern |
| Latime: | Francez |
| Inchidere: | Tip plic hotel, Inchidere olandeza |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 2 ks 60 x 70 cm | 200 x 220 cm |
| Pret: | Leftine pana la 130 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)