Lenjerie de pat din bumbac PLAIN BEAUTY gri deschis
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Lenjerie de pat din bumbac dintr-un amestec de 70% bumbac reciclat și 30% bumbac virgin BCI. Bumbacul reciclat ajută la economisirea resurselor naturale și dă o nouă viață materialelor textile deja utilizate, în timp ce bumbacul virgin BCI provine dintr-o producție mai responsabilă în cadrul programului Better Cotton Initiative. Datorită acestei combinații, materialul este plăcut la atingere, respirabil și totodată mai prietenos cu mediul înconjurător. Un posibil dezavantaj este încrețirea și necesitatea călcării.
Material
- 70% bumbac reciclat | 30% bumbac virgin BCI
Culoare
- Gri deschis
Caracteristici
- Recomandare spălare: săptămânal, maxim 1x la 14 zile
- Sistem internațional de certificare OEKO-TEX Standart 100
- Fața de pernă este prevăzută cu buzunar hotelier
- Husa de plapumă este prevăzută cu închidere olandeză cu pliuri
- Temperatura de spălare recomandată: 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Uscare în uscător: max. 60 °C
- Lenjeria trebuie călcată
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați complet lenjeria
- Spălați separat lenjeria de pat, întotdeauna pe dos
- Utilizați un detergent adecvat pentru materialul și culorile lenjeriei
- După spalare, alegeți un program de stoarcere delicat
- Călcați lenjeria pe dos, pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului conform variantei alese
- Lenjerie 140 x 220 cm: 1 husă pentru plapumă 140 x 220 cm + 20 cm | 1 husă pentru pernă 60 x 70 cm
- Lenjerie 200 x 220 cm: 1 husă pentru plapumă 200 x 220 cm + 20 cm | 2 huse pentru pernă 60 x 70 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Culoare: | Gri |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 220 cm, 200 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 60 x 70 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Inscrisuri, Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Scandinav, Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana, Francez |
| Inchidere: | Tip plic hotel, Inchidere olandeza |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 2 ks 60 x 70 cm | 200 x 220 cm, 60 x 70 cm | 140 x 220 cm |
| Pret: | Leftine pana la 130 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)