Lenjerie de pat damasc din saten de hotel LUX alb
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Unul dintre cele mai populare și răspândite materiale pentru lenjeria de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și prețul accesibil. Bumbacul este respirabil, moale și elimină excelent orice umiditate. Este potrivit, așadar, și pentru persoanele care transpiră mult noaptea. Un posibil dezavantaj este tendința de a se șifona și necesitatea ulterioară de a călca. Bumbacul, testat de-a lungul anilor, este o fibră naturală obținută din plante de bumbac, care este blândă cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
- Gramaj: 200 g/m2
Culoare
- Albă
Caracteristici
- Motiv minimalist monocolor
- Spălare recomandată: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura de spălare recomandată: 60 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria necesită călcare
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei spălați-o bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și coloristica lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată pentru lenjerie
- Călcați lenjeria pe dos, astfel preveniți deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă pentru cuvertură 140 x 200 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat pentru hoteluri |
|---|---|
| Culoare: | Alb |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 200 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 60 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Minimalist |
| Inchidere: | Tip plic hotel |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Pret: | Peste 100 Lei |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)