Cearsaf din bumbac albastru 140x240 cm
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cearșaf din bumbac
Un cearșaf clasic și mereu căutat dintr-un amestec de bumbac cu un conținut de 80% bumbac și 20% poliester, este plăcut la atingere și delicat cu pielea. Este popular datorită ușurinței, respirabilității și în același timp rezistenței crescute datorită adaosului de poliester. Materialul își păstrează forma și culoarea pe termen lung cu o îngrijire corespunzătoare și, spre deosebire de bumbacul pur, este mai puțin predispus la șifonare și ușor de întreținut. O alegere ideală pentru grădinițe, hoteluri și diverse tipuri de unități de cazare.
Material
- 80% bumbac | 20% poliester
Dimensiune
- 140 x 240 cm
Culoare
- Albastru deschis
Caracteristici
- Cearșaful nu este elastic
- Cearșaful este fără elastic
- Temperatura recomandată de spălare: 40 °C - 60 °C (conform etichetei producătorului cearșafului)
- Spălare recomandată: în fiecare săptămână, minim 1x la 14 zile
- Cearșaful poate fi uscat în uscător la temperaturi scăzute
- La prima spălare, este necesar să spălați separat!
Conținutul pachetului
- 1 buc cearșaf 140 x 240 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cearsafuri de bumbac 140 x 240 cm |
|---|---|
| Culoare: | Albastru |
| Material: | 80% bumbac | 20% poliester |
| Gramaj: | 105 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 - 60 °C |
| Greutate: | 0,52 kg |
| Tip: | Pentru pat de o persoana |
| Cu elastic: | Nu |
| Inaltimea optima a saltelei: | Pana la 20 cm |
| Intinzatoare: | Nu |
| Dimensiune: | 140 x 240 cm |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)