Lenjerie de pat creponata HERBAR POLY bej
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din crep
Material practic, care se remarcă prin aceleași caracteristici ca bumbacul fără necesitatea călcării. Crepul este un material ideal pentru copii și adulți în orice anotimp. Iarna încălzește și vara răcorește plăcut, fiind potrivit și pentru persoanele alergice. Întreținerea ușoară, absorbția, respirabilitatea și moliciunea sunt păstrate chiar și pe suprafața tipic ondulată. Suprafața ondulată este obținută printr-un tratament delicat al bumbacului, păstrând pe deplin caracteristicile acestuia.
Material
- 50% bumbac | 50% microfibra - poliester
- Greutate: 105 g/m2
Culoare
- Bej
- Verde
- Galben
- Roșu
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânal, maxim 1x la 14 zile
- Temperatura recomandată de spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria nu necesită călcare
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei spălați-o bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închise
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți un ciclu de centrifugare delicat
Conținutul pachetului
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă pentru plapumă 140 x 200 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie 140 x 220 cm: 1 husă pentru plapumă 140 x 220 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie 200 x 220 cm: 1 husă pentru plapumă 200 x 220 cm | 2 huse pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat creponata |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Culoare: | Bej |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm, 140 x 220 cm, 200 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | Polibumbac |
| Gramaj: | 105 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 1,05 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Flori, Natura, De Paște |
| Stil lenjerie de pat: | Rural, Retro |
| Latime: | Pentru pat de o persoana, Francez |
| Inchidere: | Nasturi |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm | 140 x 220 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 200 x 220 cm |
| Pret: | 55 - 110 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)