Lenjerie de pat din bumbac GREEN CUBE verde, 100% bumbac
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Bumbacul este cu siguranță materialul cel mai răspândit și cel mai popular pentru lenjerii de pat. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea de preț. Bumbacul este respirabil, moale și excelează în absorbția oricărei umidități. Este potrivit, așadar, pentru persoanele care transpiră mai mult pe parcursul nopții. Un posibil dezavantaj este tendința de șifonare, necesitând ulterior călcare. Bumbacul, un material natural testat de-a lungul anilor, provine din planta de bumbac și este blând cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
Culoare
- Verde
- Alb
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânal, maximum 1 dată la 14 zile
- Temperatura recomandată de spălare: 30 °C - 40 °C (în funcție de eticheta producătorului)
- Lenjeria de pat trebuie călcată
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei de pat, spălați-o bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei de pat
- După spălare, alegeți un ciclu de centrifugare blând
- Călcați lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de alegerea variantei
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă pentru plapumă 140 x 200 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| Culoare: | Verde |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Cuburi |
| Stil lenjerie de pat: | Scandinav, Retro, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Nasturi, Fermoar |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)