Lenjerie din bumbac AIRY LINE negru, 100% bumbac
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Cea mai populară și răspândită material de lenjerie de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții îi apreciază caracteristicile excelente și accesibilitatea prețului. Bumbacul este respirabil, moale și evacuează foarte bine orice umezeală. Este potrivit și pentru persoanele care transpiră mai mult noaptea. Un posibil dezavantaj este șifonarea și necesitatea consecventă de a călca. Bumbacul, dovedit de-a lungul anilor, este o fibră naturală obținută din planta de bumbac, blândă cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
Culoare
- Negru
- Bej
- Alb
Caracteristici
- Motiv modern cu dungi
- Spălare recomandată: săptămânală, maximum o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria de pat este necesar să fie călcată
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei de pat, spălați-o bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Utilizați un detergent potrivit pentru materialul și culorile lenjeriei de pat
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria de pat pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului conform opțiunii alese
- Lenjerie de pat 140 x 200 cm: 1 buc husa pentru plapuma 140 x 200 cm | 1 buc husa pentru perna 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| Culoare: | Neagra, Bej |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Dungi |
| Stil lenjerie de pat: | Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Nasturi |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)