Lenjerie de pat din bumbac pentru copii MAGIC UNICORN alb, 100% bumbac
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Materialul clasic și cel mai răspândit pentru lenjerii de pat este fără îndoială bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea prețurilor. Bumbacul este respirabil, moale și evacuează excelent orice umiditate. Este potrivit și pentru persoanele care transpira mai mult noaptea. Un posibil dezavantaj este faptul că se șifonează, necesitând călcare ulterioară. Bumbacul, testat de-a lungul anilor, este o fibră naturală obținută din arborele de bumbac, blândă cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
Culoare
- Alb
- Galben
- Verde
Caracteristici
- Recomandare de spălare: săptămânal, maximum o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria necesită călcare
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria.
- Spălați lenjeria separat, întotdeauna pe dos
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare blândă
- Călcați lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și estomparea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 buc. husă pentru pătură 140 x 200 cm | 1 buc. husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat pentru copii |
|---|---|
| Culoare: | Alb |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Pentru copii, Animale, Imagine |
| Stil lenjerie de pat: | Pentru copii |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Fermoar |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Pret: | Leftine pana la 130 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)