Lenjerie din bumbac pentru patut Giraffe verde
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Cea mai populară și răspândită opțiune pentru lenjeria de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea prețului. Bumbacul este respirabil, moale și absoarbe excelent orice umiditate. Este potrivit chiar și pentru persoanele care transpiră mai mult pe timpul nopții. Posibilul dezavantaj este șifonarea și necesitatea ulterioară de călcare. Bumbacul testat de-a lungul anilor este o fibră naturală obținută din planta de bumbac, delicată cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
- Greutate: 135 g /m2
Culoare
- Verde
- Galben
Caracteristici
- Recomandare de spălare: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată de spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria de pat necesită călcare
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și cu închidere
- Folosiți un detergent adecvat pentru materialul și coloritul lenjeriei
- După spălare, alegeți un program de centrifugare delicat
- Călcați lenjeria de pat pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Pachetul acestui set de lenjerie conține:
- 1 buc pătură 90 x 135 cm
- 1 buc pernă 45 x 65 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat pentru copii |
|---|---|
| Culoare: | Verde |
| Dimensiuni pilota: | 90 x 135 cm |
| Dimensiuni perna: | 45 x 65 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 135 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Imagine |
| Stil lenjerie de pat: | Pentru copii |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Nasturi de calandru |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 45 x 65 cm | 90 x 135 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)