Lenjerie de pat pentru copii MINI TRUCKS albastru, 100% bumbac
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Materialul de bază și cel mai răspândit material pentru lenjerie de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea prețului. Bumbacul este respirabil, moale și îndepărtează bine orice umezeală. Este astfel potrivit și pentru persoanele care transpiră mai mult în timpul nopții. Un posibil dezavantaj este șifonarea și nevoia ulterioară de călcare. Bumbacul testat de-a lungul anilor este o fibră naturală obținută din planta de bumbac, care este blândă cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
Culoare
- Albastru
- Galben
- Roz
- Verde
- Galben
Caracteristici
- Recomandat spălare: săptămânal, maxim 1x la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria de pat trebuie călcată
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare, spălați lenjeria de pat temeinic
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos
- Folosiți un detergent adecvat pentru materialul și culorile lenjeriei de pat
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria de pat pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie de pat 140 x 200 cm: 1 buc. husă pentru plapumă 140 x 200 cm | 1 buc. husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat pentru copii |
|---|---|
| Culoare: | Albastru |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Pentru copii, Imagine |
| Stil lenjerie de pat: | Pentru copii |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Fermoar |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Pret: | Leftine pana la 130 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)