Lenjerie de pat bumbac Standard cu nasturi
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Materialul constant și cel mai răspândit pentru lenjeria de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea prețului. Bumbacul este respirabil, moale și absoarbe foarte bine orice umezeală. Este potrivit și pentru persoanele care transpiră mai mult noaptea. Un posibil dezavantaj este șifonarea și necesitatea călcării ulterioare. Bumbacul testat în timp este o fibră naturală obținută din arborele de bumbac, care este blândă cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
- Gramaj: 135 g/m2
Culoare
- Albă
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 60 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria trebuie călcată
Răspunsuri practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei, spălați-o bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culorile lenjeriei
- După spălare, selectați o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria pe dos pentru a evita deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 buc. husă pentru plapumă 140 x 200 cm | 1 buc. husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat pentru hoteluri |
|---|---|
| EAN: | 8596605001150 |
| Culoare: | Alb |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 135 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 60 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Minimalist |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Nasturi |
| Anotimpuri: | Tot anul |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Pret: | Leftine pana la 80 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)