Lenjerie creponata pentru patut GIRAFFE verde
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat creponată
Material practic, care se remarcă prin aceleași caracteristici ca bumbacul fără necesitatea călcării. Crepul este un material ideal pentru copii și adulți în orice anotimp. Iarna încălzește și vara răcorește plăcut, fiind potrivit și pentru persoanele alergice. Întreținerea ușoară, capacitatea de absorbție, respirabilitatea și moliciunea sunt menținute chiar și pe suprafața tipic ondulată. Suprafața ondulată este obținută prin prelucrarea delicată a bumbacului, păstrându-i în totalitate caracteristicile.
Material
- 100% bumbac
- Gramaj: 135 g /m2
Culoare
- Verde
- Galben
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânal, maximum o dată la 14 zile
- Temperatura de spălare recomandată: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria de pat trebuie călcată
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei, spălați-o bine
- Lenjeria de pat se spală separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Utilizați un detergent potrivit pentru materialul și culorile lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
- Călcarea lenjeriei pe dos va preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Pachetul acestui set de lenjerie de pat include:
- 1 buc plapumă 90 x 135 cm
- 1 buc pernă 45 x 65 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat pentru patuturi de copii |
|---|---|
| Culoare: | Galben, Verde |
| Dimensiuni pilota: | 90 x 135 cm |
| Dimensiuni perna: | 45 x 65 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 135 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 60 °C |
| Greutate: | 1,05 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Pentru copii, Animale |
| Stil lenjerie de pat: | Pentru copii |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Nasturi |
| Fara calcare: | Da |
| Copiii il iubesc: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 45 x 65 cm | 90 x 135 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)