Lenjerie de pat bumbac pentru patut Giraffe albastru
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Materialul cel mai răspândit și clasic pentru lenjeria de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și prețul accesibil. Bumbacul este respirabil, moale și excelent pentru a îndepărta orice umiditate. Este potrivit și pentru persoanele care transpiră mult în timpul nopții. Un posibil dezavantaj este că se încrețește și necesită călcare. Bumbacul testat de-a lungul anilor este o fibră naturală obținută din planta de bumbac, care este blândă cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
- Gramaj: 135 g/m2
Culoare
- Albastru
- Galben
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată de spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria de pat necesită călcare
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați lenjeria de pat cu atenție
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Utilizați un detergent adecvat pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Pachetul acestei lenjerii conține:
- 1 bucată pilotă 90 x 135 cm
- 1 bucată pernă 45 x 65 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat pentru patuturi de copii |
|---|---|
| EAN: | 8596605002973 |
| Culoare: | Galben, Albastru |
| Dimensiuni pilota: | 90 x 135 cm |
| Dimensiuni perna: | 45 x 60 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 135 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 60 °C |
| Greutate: | 0,35 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Pentru copii, Animale |
| Stil lenjerie de pat: | Pentru copii |
| Producator: | Petr Smolka |
| Inchidere: | Nasturi |
| Fara calcare: | Nu |
| Copiii il iubesc: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 45 x 65 cm | 90 x 135 cm |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)