Cearsaf din bumbac gri inchis 140x240 cm
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Cearșaf din bumbac
Cearșaful clasic și mereu căutat din amestec de bumbac cu 80% bumbac și 20% poliester este plăcut la atingere și delicat cu pielea. Este popular pentru ușurința, respirabilitatea și, în același timp, durabilitatea superioară datorită adaosului de poliester. Materialul își păstrează forma și culoarea pe termen lung cu întreținerea corespunzătoare și, spre deosebire de bumbacul pur, se șifonează mai puțin și este mai ușor de întreținut. Alegerea ideală pentru grădinițe, hoteluri și diverse tipuri de unități de cazare.
Material
- 80% bumbac | 20% poliester
Dimensiune
- 140 x 240 cm
Culoare
- Gri închis
Caracteristici
- Cearșaful nu este întins
- Cearșaful este fără elastic
- Temperatura recomandată de spălare: 40 °C - 60 °C (conform etichetei producătorului cearșafului)
- Spălare recomandată: în fiecare săptămână, minim o dată la 14 zile
- Cearșaful se poate usca în uscător la temperaturi scăzute
- La prima spălare este necesar să spălați separat!
Conținutul pachetului
- 1 buc cearșaf 140 x 240 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Cearsafuri de bumbac 140 x 240 cm |
|---|---|
| EAN: | 8596605025712 |
| Culoare: | Gri |
| Material: | 80% bumbac | 20% poliester |
| Gramaj: | 105 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 - 60 °C |
| Greutate: | 0,8 kg |
| Tip: | Pentru pat de o persoana |
| Cu elastic: | Nu |
| Inaltimea optima a saltelei: | Pana la 20 cm |
| Intinzatoare: | Nu |
| Dimensiune: | 140 x 240 cm |
| Uscarea in uscatorul: | Da |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)