Lenjerie de pat Creponata NOAPTEA CERULUI POLY turcoaz
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie creponată
Material practic care se remarcă prin aceleași caracteristici ca bumbacul fără necesitatea de a călca. Crepul este un material ideal pentru copii și adulți în orice anotimp. Iarna încălzește și vara răcorește, fiind potrivit chiar și pentru alergici. Întreținerea ușoară, capacitatea de absorbție, respirabilitatea și moliciunea sunt păstrate chiar și pe suprafața sa tipic ondulată. Suprafața ondulată se obține printr-o prelucrare blândă a bumbacului, păstrându-se pe deplin caracteristicile acestuia.
Material
- 50% bumbac | 50% microfibra - poliester
- Greutate: 105 g/m2
Culoare
- Turcoaz
- Alb
Caracteristici
- Spălare recomandată: în fiecare săptămână, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria nu necesită călcare
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei spălați-o temeinic
- Lenjeria de pat trebuie spălată separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
Conținutul pachetului
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 buc. față de pilotă 140 x 200 cm | 1 buc. față de pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie 140 x 220 cm: 1 buc. față de pilotă 140 x 220 cm | 1 buc. față de pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie 200 x 220 cm: 1 buc. față de pilotă 200 x 220 cm | 2 buc. față de pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat creponata |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Culoare: | Turcoaz |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm, 140 x 220 cm, 200 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | Polibumbac |
| Gramaj: | 105 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 1,05 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Stele, Craciun |
| Stil lenjerie de pat: | Modern, Pentru copii |
| Latime: | Pentru pat de o persoana, Francez |
| Inchidere: | Nasturi |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm | 140 x 220 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 200 x 220 cm |
| Pret: | 55 - 110 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)