Lenjerie de pat din crep HEART RETRO POLY gri
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie din bumbac creponat
Material practic, care se remarcă prin aceleași caracteristici ca și bumbacul, fără necesitatea călcării. Crepul este un material ideal atât pentru copii, cât și pentru adulți, în orice sezon. Iarna încălzește și vara răcorește plăcut, fiind potrivit și pentru persoanele alergice. Ușurința de întreținere, absorbția, respirabilitatea și moliciunea sunt păstrate și pe suprafața tipic ondulată. Suprafața ondulată este obținută printr-o tratare delicată a bumbacului, menținând pe deplin caracteristicile sale.
Material
- 50% bumbac | 50% microfibra - poliester
- Gramaj: 105 g/m2
Culoare
- Gri
- Maro
Caracteristici
- Motiv romantic cu inimi și dungi elegante
- Recomandare spălare: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria de pat nu necesită călcare
Recomandări practice
- Înainte de prima utilizare a lenjeriei spălați bine
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți centrifugarea delicată
Conținutul pachetului
- Lenjerie 140 x 200 cm: 1 față de plapumă 140 x 200 cm | 1 față de pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie 140 x 220 cm: 1 față de plapumă 140 x 220 cm | 1 față de pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie 200 x 220 cm: 1 față de plapumă 200 x 220 cm | 2 fețe de pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat creponata |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Culoare: | Gri, Maro |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm, 140 x 220 cm, 200 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | Polibumbac |
| Gramaj: | 105 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 1,05 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Dungi, Inima, De Valentine’s Day |
| Stil lenjerie de pat: | Rural, Retro, Vintage |
| Latime: | Pentru pat de o persoana, Francez |
| Inchidere: | Nasturi |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm | 140 x 220 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 200 x 220 cm |
| Pret: | 55 - 110 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)