Lenjerie de pat creponata pentru patut GIRAFFE rosu
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat creponată
Material practic care se evidențiază prin aceleași caracteristici ca bumbacul, fără necesitatea de călcare. Crepul este materialul ideal pentru copii și adulți în orice anotimp. În timpul iernii încălzește iar vara răcorește plăcut, fiind potrivit și pentru alergici. Întreținerea ușoară, absorbția, respirabilitatea și finețea sunt păstrate chiar și pe suprafața tipic ondulată. Suprafața ondulată este obținută printr-o prelucrare delicată a bumbacului, păstrând pe deplin caracteristicile sale.
Material
- 100% bumbac
- Greutate: 135 g /m2
Culoare
- Portocaliu
- Galben
Caracteristici
- Spălare recomandată: în fiecare săptămână, maximum 1x la 14 zile
- Temperatura recomandată de spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria de pat trebuie călcată
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria
- Lenjeria de pat se spală separat, întoarsă pe dos și închisă
- Folosiți detergenți potriviți pentru materialul și culoarea lenjeriei de pat
- După spălare alegeți o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Pachetul acestei lenjerii conține:
- 1 buc cuvertură 90 x 135 cm
- 1 buc pernă 45 x 65 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat pentru patuturi de copii |
|---|---|
| EAN: | 8596605015386 |
| Culoare: | Portocaliu, Rosie |
| Dimensiuni pilota: | 90 x 135 cm |
| Dimensiuni perna: | 45 x 65 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 135 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 60 °C |
| Motiv lenjerie de pat: | Pentru copii, Animale |
| Stil lenjerie de pat: | Pentru copii |
| Inchidere: | Fermoar |
| Fara calcare: | Da |
| Copiii il iubesc: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 45 x 65 cm | 90 x 135 cm |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)