Lenjerie creponata pentru patut GIRAFFE albastru
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Krep creponat pentru pat
Material practic, care se remarcă prin aceleași caracteristici ca bumbacul, fără nevoie de călcare. Crep este un material ideal pentru copii și adulți în fiecare anotimp. În iarnă încălzește, iar vara răcorește plăcut, fiind potrivit și pentru persoanele alergice. Întreținerea ușoară, absorbția, respirabilitatea și moliciunea sunt menținute chiar și pe suprafața tipic încrețită. Suprafața ondulată se obține printr-o prelucrare blândă a bumbacului, păstrând pe deplin caracteristicile acestuia.
Material
- 100% bumbac
- Greutate: 135 g /m2
Culoare
- Albastru
- Galben
Caracteristici
- Se recomandă spălarea: săptămânal, maxim o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria necesită călcat
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria
- Spălați lenjeria separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Folosiți un detergent potrivit pentru materialul și culorile lenjeriei
- După spălare, alegeți o stoarcere delicată
- Călcați lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Pachetul acestei lenjerii conține:
- 1 bucată pilotă 90 x 135 cm
- 1 bucată pernă 45 x 65 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat pentru patuturi de copii |
|---|---|
| Culoare: | Galben, Albastru |
| Dimensiuni pilota: | 90 x 135 cm |
| Dimensiuni perna: | 45 x 65 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 135 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 60 °C |
| Greutate: | 1,05 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Pentru copii, Animale |
| Stil lenjerie de pat: | Pentru copii |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Inchidere: | Nasturi |
| Fara calcare: | Da |
| Copiii il iubesc: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 45 x 65 cm | 90 x 135 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)