Saltea PUR cu arcuri impachetate individual MASS COMFORT 21cm 140x200 cm
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Dimensiuni
- Dimensiunea saltelei: 140 x 200 cm
- Înălțimea: 21 cm
- Lățimea: 140 cm
- Lungimea: 200 cm
- Densitatea arcurilor: 262 buc / m2
- Duritatea saltelei: Medie H3, mai dură H4, două durități
Specificații
- Miez pocket în 7 zone cu duritate diferită în diferite părți ale corpului – mai moale în zona umerilor, mai dură în zona lombară
- Acoperire pe ambele părți cu spumă PUR profilată pentru efect de masaj fin și senzație confortabilă la întins
- Două durități – mai moale H3 și mai fermă H4, selectabile prin întoarcerea saltelei
- Excelentă ventilare și suport ergonomic al coloanei vertebrale în toate pozițiile
- Husă hipoalergenică cu fermoar – ușor de detașat și lavabilă la 40 °C
Material - Arcuri pocket
- Arcuri plasate în huse textile individuale
- Husele reacționează la compresie independent de altele și asigură suport perfect
- Minimizează presiunea pe articulații și se adaptează contururilor corpului
- Arcurile nu își pierd elasticitatea în timp – viața mai lungă a saltelei
- Sunt respirabile, nu rețin căldura și umezeala, reducând astfel semnificativ apariția acarienilor
- Minimizează transmiterea mișcării – ideal pentru saltelele de cuplu
Material - Spumă PUR T25
- Se înmoaie sub influența căldurii corporale și se adaptează formei corpului
- Materialul excelează prin elasticitate, fermitate și durată lungă de viață
- Limitează apariția acarienilor și a mucegaiului datorită respirabilității sale
Sfaturi
- Completează salteaua cu un cadru de pat de calitate care asigură circulația corectă a aerului
- Un protector pentru saltea va prelungi durata de viață a acesteia
- Întoarceți salteaua regulat – de cel puțin 4 ori pe parcursul primului an, apoi de cel puțin 2 ori pe an
- Aspirați salteaua regulat – pentru a păstra proprietățile și igiena ei
- Culoarea spumei și cusăturile husei pot varia – nu afectează funcționalitatea saltelei
- Toleranța de fabricație a saltelei este de ± 2 cm pe înălțime, lățime și lungime
- Salteaua este livrată într-un ambalaj vid – desfaceți ideal în 24 h de la primire
- Nu utilizați imediat – salteaua poate reveni la starea inițială în până la 48 de ore
Parametri suplimentari
| Categorie: | Saltele |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Dimensiuni saltea: | 140 x 200 cm |
| Greutate: | 24,1 kg, 24,6 kg |
| Capacitate de incarcare saltea: | 130 kg de persoana |
| Latime: | 140 cm |
| Duritatea saltelei: | Medie H3, Doua niveluri de fermitate, Ferm H4 – H5 |
| Tip: | Spring |
| Inaltimea saltelei: | 21 cm |
| Doua fete: | Da |
| Greutatea dvs.: | 91 - 120 kg, Peste 120 kg |
| Lungime: | 200 cm |
| Marime: | Pentru un pat dublu |
| Recomandat pentru: | Saltele pentru spate cu probleme, Saltele pentru dtudenti, Saltele pentru adulti |
| Tip de spuma: | PUR spuma |
| Tipuri de arcuri: | Arcuri impachetate |
| Zone ortopedice: | 7 zone |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)