Lenjerie de pat creponata ALTERNA POLY gri
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac plisat
Material practic, care se distinge prin aceleași caracteristici ca bumbacul fără necesitatea călcării. Plisul este un material ideal pentru copii și adulți în orice sezon. Iarna încălzește și vara răcorește plăcut, fiind potrivit și pentru persoanele alergice. Întreținerea ușoară, absorbția, respirabilitatea și moliciunea sunt păstrate și pe suprafața tipic ondulată. Suprafața ondulată este obținută printr-o prelucrare delicată a bumbacului, păstrându-i complet caracteristicile.
Material
- 50% bumbac | 50% microfibra - poliester
- Greutate: 105 g/m2
Culoare
- Gri
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânal, maximum o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria de pat nu necesită călcare
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria de pat
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Utilizați un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, selectați o centrifugare delicată
Conținutul pachetului
- Lenjerie de pat 140 x 200 cm: 1 buc. husă pentru pilotă 140 x 200 cm | 1 buc. husă pentru pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie de pat 140 x 220 cm: 1 buc. husă pentru pilotă 140 x 220 cm | 1 buc. husă pentru pernă 70 x 90 cm
- Lenjerie de pat 200 x 220 cm: 1 buc. husă pentru pilotă 200 x 220 cm | 2 buc. husă pentru pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat creponata |
|---|---|
| EAN: | Alegeţi varianta |
| Culoare: | Gri |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm, 140 x 220 cm, 200 x 220 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | Polibumbac |
| Gramaj: | 105 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 30 - 40 °C |
| Greutate: | 1,05 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Dungi, Monocroma |
| Stil lenjerie de pat: | Minimalist, Modern |
| Latime: | Pentru pat de o persoana, Francez |
| Inchidere: | Nasturi |
| Doua fete: | Nu |
| Fara calcare: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm | 140 x 220 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 200 x 220 cm |
| Pret: | 55 - 110 Lei |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)