Lenjerie de pat bumbac Giraffe verde
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Un material de bază și cel mai răspândit material pentru lenjeria de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea prețului. Bumbacul este respirabil, moale și elimină excelent orice umiditate. Este potrivit și pentru persoanele care transpiră mai mult în timpul nopții. Un posibil dezavantaj este că se șifonează și necesită călcare. Bumbacul testat de-a lungul anilor este o fibră naturală obținută din bumbac, care este delicată cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
- Gramaj: 135 g/m2
Culoare
- Verde
- Galben
Caracteristici
- Spălare recomandată: săptămânală, maxim 1x la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria necesită călcare
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați lenjeria bine
- Spălați lenjeria separat, întotdeauna pe dos și închisă
- Utilizați un detergent potrivit pentru materialul și culoarea lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare blândă
- Calcați lenjeria pe dos pentru a preveni deteriorarea materialelor și decolorarea culorilor
Pachetul acestei lenjerii conține:
- 1 buc pătură 140 x 200 cm
- 1 buc pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat din bumbac |
|---|---|
| EAN: | 8596605000023 |
| Culoare: | Verde |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 135 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 40 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Imagine |
| Stil lenjerie de pat: | Pentru copii |
| Latime: | Pentru pat de o persoana |
| Producator: | Petr Smolka |
| Inchidere: | Nasturi de calandru |
| Fara calcare: | Nu |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
| Seturi: | Pilota si perna |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)