Lenjerie de pat din bumbac Giraffe albastru
Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Lenjerie de pat din bumbac
Bumbacul este cu siguranță materialul clasic și cel mai răspândit pentru lenjeria de pat. Clienții apreciază caracteristicile sale excelente și accesibilitatea la preț. Bumbacul este respirabil, moale și absoarbe foarte bine orice umezeală. Este potrivit pentru persoanele care transpiră mai mult pe timp de noapte. Un posibil dezavantaj este încrețirea și necesitatea călcării ulterioare. Bumbacul, testat de-a lungul anilor, este o fibră naturală obținută din planta de bumbac, care este blândă cu pielea întregului corp.
Material
- 100% bumbac
- Greutate: 135 g/m2
Culoare
- Albastru
- Galben
Caracteristici
- Spălare recomandată: în fiecare săptămână, maximum o dată la 14 zile
- Temperatura recomandată pentru spălare: 30 °C - 40 °C (conform etichetei producătorului)
- Lenjeria trebuie călcată
Sfaturi practice
- Înainte de prima utilizare, spălați bine lenjeria
- Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închise
- Folosiți un detergent adecvat pentru materialul și coloritul lenjeriei
- După spălare, alegeți o centrifugare delicată
- Călcați lenjeria pe dos, pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor
Pachetul acestei lenjerii conține:
- 1 buc pilotă 140 x 200 cm
- 1 buc pernă 70 x 90 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Lenjerie de pat pentru copii |
|---|---|
| Culoare: | Galben, Albastru |
| Dimensiuni pilota: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni perna: | 70 x 90 cm |
| Material: | 100% bumbac |
| Gramaj: | 135 g/m2 |
| Temperatura de spalare recomandata: | 60 °C |
| Greutate: | 0,7 kg |
| Motiv lenjerie de pat: | Pentru copii, Animale |
| Stil lenjerie de pat: | Pentru copii |
| Producator: | Petr Smolka |
| Inchidere: | Nasturi |
| Fara calcare: | Nu |
| Copiii il iubesc: | Da |
| Dimensiune lenjerie de pat: | 70 x 90 cm | 140 x 200 cm |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
.png)